Як буде виглядати освітній процес після діджиталізації освіти в Україні?

16.07.2020 / 21:40

-         Знаєш, де мені знадобився диплом?

-         На кухні. На ньому зручно нарізати ковбасу.

Такі меми про якість освіти періодично гуляють в мережі, збираючи тонни коментарів. Майже кожен студент в минулому «хизується» своєю фантазією щодо отриманого пластикового документу. Частина з цих людей сьогодні є успішними підприємцями і чесно зізнаються, що отримана освіта у вищому навчальному закладі не стала їм у нагоді.

В цій статті не йтиметься про застарілість отриманих знань чи про «ринкові відносини» за отриманий бал. Тут ви не знайдете скарги на зарплатню викладачів чи відповідальність студентів.

Сьогодні - про ІННОВАЦІЇ!

Отже, є для вас одне маленьке практичне завдання.

Не заглядайте наперед і виконуйте всі дії послідовно:

1. уважно подивіться на свою долоню;
  2. загніть будь-який палець;
  3. загніть ще один палець;
  4. порахуйте скільки пальців ви загнули.

Вийшло? (розім’яли пальчики?:)

Відповідь - два.

Рівно стільки ВУЗів сьогодні в Україні не боїться йти в ногу з часом і впроваджує максимальну діджиталізацію освіти! Станом на 2017 рік в Україні функціонує 657 вищих навчальних закладів. Статистика на стільки мала, що не дотягує навіть до 1%.

Що ж таке ця «діджиталізація» та чому зараз про неї так активно стали говорити в світі і в Україні зокрема?

Якщо дуже просто, то це перенос у смартфон (планшет, десктоп) всіх максимально можливих процесів у навчанні. З моменту, коли ваша дитина стає студентом, і до моменту випуску з ВНЗ.

Університет Сучаних Знань разом з IT-компанією  запускають новий надважливий проект Коледж та Університет в смартфоні на базі свого навчального закладу. iSpring - це  єдина система управління навчанням і розвитком компетентностей людини.

Іншими словами, це перехід з цієї схеми:

В цю:

Вам цікаво, як буде виглядати освітній процес після переходу на систему iSpring?

Online-МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СТУДЕНТА:
 ✔     має свій профіль в системі, який візуально нагадує профіль в соц. мережах;

✔     стає частиною учбового закладу або має можливість створити свій, де зможе обмінюватись досвідом з зацікавленими студентами та друзями;

✔     слідкує за своєю стрічкою, де постійно з’являються новини від викладачів та студентів стосовно його профілю навчання (щось схоже на Facebook);

✔     має доступ до розкладу, зміни в якому відбуваються в режимі реального часу;

✔     має доступ до своєї успішності, серенього рейтингу та показника своїх відвідувань;

✔     система зможе дати прогноз успішності студента на півроку вперед, опираючись на динаміку показників в минулому;

✔     може залишити відгук або побажання щодо якості заняття;

✔     отримує доступ до всього лекційного матеріалу та домашніх завдань;

✔     надсилає виконані завдання в електронному вигляді та отримує бали за виконання;

✔     створює та вступає в ком’юніті, що підходять по інтересах;

✔     повідомляє заздалегідь щодо пропусків занять та прямо в системі за необхідності прикріпляє документи, що підтверджують причину пропусків;

✔     має доступ до занять протягом начання та після його закінчення;

✔     приймає участь у розвитку платформи, вносить ідеї щодо процесів, які б зробили процес навчання зручнішим і якіснішим.

Online-МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИКЛАДАЧА:

✔     створює заняття в електронному вигляді;

✔     перевіряє домашні завдання онлайн;

✔     веде електронний журнал успішності студентів;

✔     створює заходи, опитування, тестування онлайн;

✔     ділиться цікавинками щодо своїх профільних предметів;

✔     отримує зворотній зв’язок від студентів щодо якості викладання тем;

✔     має особистий рейтинг, який позитивно впливатиме на зарплатню;

Online-МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ БАТЬКІВ:

✔     За необхідності мати доступ до успішності дитини з прогнозованим показником на півроку вперед;

✔     Контролювати відвідування занять дитиною.

І все це У СМАРТФОНІ! В режимі online! З мінімальною тратою часу та максимальною ефективністю!

Так, Україна маленькими, але дуже впевненими кроками адаптується до цифрової ери. Вищі навчальні заклади сьогодні мають архі-важливу міссію: випускати  спеціалістів, які необхідні світовій економіці.

Коледж та Університет Сучасних Знань використовує всі інноваційні можливості для того, аби нові покоління змінювали майбутнє України і світу на краще!

Автор: Анастасія Мєдвєдєва