16 травня 2017 року на базі Товариства «Знання» України Українським мовно-інформаційним фондом Національної академії наук України (УМІФ НАН України) було проведено симпозіум «Словники України: паперові та електронні».

На заході були присутні колеги та партнери УМІФ НАН України: Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України, Інститут Української мови НАН України, Університет сучасних знань Товариства «Знання» України, Київський інституту бізнесу та технологій, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський міжнародний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка.

На симпозіумі «Словники України: паперові та електронні» було представлено виставку наукового надбання Українського мовно-інформаційного фонду – це численні паперові та електронні видання. На заході були присутні безпосередні укладачі та розробники репрезентованих словників.

Симпозіум відкрила науковий співробітник УМІФ НАН України, кандидат філологічних наук Маргарита Надутенко. Вступне слово виголосив голова правління Товариства «Знання» України, президент Університету сучасних знань, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь Кушерець.

Директор УМІФ НАН України, академік Володимир Широков виступив з ґрунтовною доповіддю «Світова і Національна система лінгвістичних ресурсів. Лінгвістична інфраструктура».

Участь в обговоренні взяли учений секретар Товариства «Знання» України, віце-президент Університету сучасних знань, заслужений журналіст України Василь Василашко; професор, завідувач кафедри слов'янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, член Національної спілки письменників України, автор численних наукових праць з методики викладання української мови Іван Ющук; провідний науковий співробітник УМІФ НАН України, професор, берегиня української термінології Людмила Симоненко; завідувач відділу Інституту Української мови НАН України, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник, доцент Ірина Гнатюк; голова предметно-циклової комісії з видавничої справи та редагування Київського коледжу Університету сучасних знань Петро Швець та інші науковці.

На симпозіумі виступили з доповідями провідні фахівці Українського мовно-інформаційного фонду НАН України: завідувач відділу інформатики, кандидат технічних наук Максим Надутенко; учений секретар, кандидат філологічних наук Наталія Заїка; науковий співробітник, кандидат технічних наук Ігор Шевченко; науковий співробітник, кандидат філологічних наук Маргарита Надутенко; науковий співробітник Світлана Ющенко.

Студенти Київського інституту Університету сучасних знань та Київського інституту бізнесу та технологій під науковим керівництвом кандидата економічних наук Олександра Ставицького підготували доповіді, результатом яких є презентації, викладені на сайті.

За результатами конференції було підписано договір про співпрацю між Товариством «Знання» України та Українським мовно-інформаційним фондом Національної академії наук України й оголошено про відкриття на базі Товариства «Знання» України Загальноукраїнського центру словникарства під керівництвом Маргарити Надутенко.

Slovnyk